Autor: Eva  Datum: 8. 3. 16:4
 Titulek: Nejlepší je toto
Odebírat reakce:     
Odpovědět 
Tak jsem si pročetla celou tuto diskuzi a rozhodla jsem se taky do ní přispět. Je mi 28 let a řidičák jsem si udělala ve 23 letech. Sice až napotřetí, ale zvládla jsem to. Důvodem k získání řidičáku byl nátlak mého muže, který chtěl, abych sama byla schopna autem buď zajet nakoupit nebo jezdit do práce, k rodičům a příbuzným. Bydlíme totiž v jedné vilové čtvrti, kde není blízko obchod ani autobusová zastávka a tak auto je velmi důležité ke spojení s okolím.
 

Sama se rozhodně nepovažuji za dobrou řidičku. Už jsem asi 6 krát bourala, bohužel skoro vždy mojí vinou. Občas si totiž nevšimnu nějaké dopravní značky a pak tedy křižovatky projíždím poslepu. Ne vždy je hlavní tam, kde čekáte, bohužel) Naštěstí jsem vždy z toho vyvázla bez zranění. Je to taky asi tím, že jezdím lepšími auty, protože na ně s mužem máme. V současnosti nejčastěji používám BMW X5, nebo nový modrý mercedes E, který jsem dostala k narozeninám od svého miláčka. Jednou se mi taky stala kuriózní situace. To bylo ještě v ubohé firemní oktávii. Prostě jsem zastavila na světelné křižovatce, která byla ale v kopci. Já se normálně nemohla do toho kopce rozjet. 3 krát naskočila zelená a pak zase červená, než se mi to povedlo. Hrozný, protože to bylo v hustém provozu a tak se za mnou vytvořila pořádná řada troubícíh aut. Naštěstí už mám auta jen s automatikou, takže je vše v pohodě. To, že ženy se nedívají do zpětných zrcátek zase není tak pravda. Já se dívám, i když občas zapomenu Jednou jsem chtěla předjet starou škodovku, tak odbočím doleva a jeden parchant mne zrovna předjížděl, tak jsem ho svojí X5 odhodila do příkopu. Naštěstí to přežil i když jeho ford moc ne Mrcha, poškrábal mi bok mého krasavce. Prostě nechápu, jak mé silné auto se občas snaží někdo předjet s nějakou šunkou. Jednou jsem jela do táhlého kopce a začal mne předjíždět nějaký osmnáctiletý usmrkanec se starou škodovkou. Samozřejmě mne předjížděl skoro minutu a div se mu ten jeho křáp přitom nerozpadl. Poté co se zařadil přede mne, jsem se rozhodla mu to oplatit a tak jsem sešlápla pedál až na podlahu a vystřelila jako raketa. Bohužel to bylo v zatáčce a já neviděla, jestli jede něco v protisměru, ale předpokládala jsem, že nic, protože už předtím víc než 5 minut nic nejelo. Ale jelo a tak jsem se střetla s favoritem. Děs, šupa to byla hrozná. Chtěli mi dokonce vzít řidičák, ale měla jsem v peněžence 50 000 Kč, ale jim stačilo dvacet Nejvíce mne ale štvou chodci, kteří najednou vám zničeho nic skočí na přechod. Tak to jednou jeden synek zezadu do mne narval, dost hluboko Já zastavila skoro na místě, ale jeho Lada nebo co to měl za šrot, to samozřejmě neubrzdila.
 

Jinak celkem ráda jezdím rychle. Po dálnici to ženu i přes 200 km/hod. Ničeho se nebojím, protože mé auto má špičkové bezpečnostní vybavení. Mám jednu fajn kámošku, shodou okolností je blondýnka. Sbalí každého chlapa, který se jí líbí. O to je však horší řidička! Jednou jsem s ní jela v její audi. Je červené, a má jen dvě dveře, myslím, že se jmenuje audi tt??? Prostě pěkné auto, stačí když z něho na nějakého synka zamává a ten má hned Vánoce. Ale ať moc nekecám. Ona si totiž plete úplné základy řízení! Hrůza, plete si i blinkry a na to jsme doplatili. Jo, tak jsme jeli a na křižovatce jsme chtěli odbočit doleva, ale ona hodila blinkr doprava! Strašné, protože nás hned předjížděla zleva ženská, která samozřejmě netušila, že budem odbočovat doleva. No to byla rána! Určitě by z toho bylo první místo v pořadu Natočto! Audina měla pěkně slisovaný bok a ta žena skončila v nemocnici, naštěstí nám airbagy hodně pomohly a tak se nám nic nestalo. Ale jinak my ženy jezdíme mnohem častěji připoutané než muži.
 

Můj manžel je skvělým řidičem a je automobilovým fandou. Ve stáji má porsche, maserati (ani nevím jak se to píše) a taky si nedávno dopřál A8.